Sample image

O NFDK

Narodowe Forum Doradztwa Kariery jest stowarzyszeniem zrzeszającym doradców zawodowych, osoby, związane z poradnictwem oraz instytucje rynku pracy i inne organizacje, zajmujące się...

Czytaj więcej...


Sample image 2

SZKOLENIA

Forum organizuje szkolenia grupowe i indywidualne w zakresie poradnictwa zawodowego oraz autorskich metod i narzędzi dla doradców zawodowych, liderów Klubów Pracy i pośredników pracy

Czytaj więcej...


Sample image

WYDAWNICTWA

Forum zajmuje się wydawaniem zeszytów testowych i podręczników do stosowania autorskich metod i narzędzi oceny, a także publikacji tematyką obejmujących doradztwo zawodowe.

Czytaj więcej...


Sample image

PROJEKTY FORUM

Wybrane projekty międzynarodowe, krajowe Narodowego Forum Doradztwa Kariery oraz projekty realizowane przez fora regionalne (+APL, School & Word of Work, UNILO...)

Czytaj więcej...

Sample image

Aktualności:

Podlaski oddział Narodowego Forum Doradztwo Kariery serdecznie zaprasza nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z województwa podlaskiego, w szczególności realizujący zadania związane z doradztwem edukacyjno-zawodowym (doradcy, psychologowie, pedagodzy, wychowawcy klasy), doradców zawodowych  do udziału w seminariach zawiązujących lokalne sieci doradców.

 

W związku z planowana reformą doradztwo zawodowe  będzie realizowane już od szkoły podstawowej jako obowiązkowe zajęcia ujęte w ramowych planach nauczania troska o podniesienie kwalifikacji nauczycieli, doradców zawodowych, wymianę informacji między szkołami w zakresie doradztwa  zawodowego, wspólne inicjatywy, dbanie o stały rozwój kadry oraz o odpowiednie warunki realizacji usług jest zasadne i jak najbardziej aktualne.

Wspólne działania pomogą przygotować i odnaleźć młodym na rynku pracy. Nauczyciele pracujący w szkołach, znający problemy młodzieży ich potrzeby i umiejętności, niejednokrotnie lepiej odpowiadają na potrzeby uczniów-absolwentów. Takie oddolne inicjatywy są częściej w stanie zapewnić bardziej wyspecjalizowane i zindywidualizowane usługi. W związku z powyższym oczywista staje się potrzeba rozwijania partnerskiej współpracy pomiędzy instytucjami świadczącymi usługi rynku pracy i tworzenie tzw. „lokalnych inicjatyw”.  

Celem sieci będzie zwiększenie integracji środowiska doradców i pedagogów w obszarze preorientacji zawodowej przez budowanie sieci wsparcia oraz wzbogacanie warsztatu pracy szkolnych doradców zawodowych przez poznanie metody gier symulacyjnych w doradztwie zawodowym. Podczas seminariów zostaną utworzone 3 lokalne SIEĆ DORADCÓW KARIERY (białostocka, bielska i łomżyńska) jako przestrzeń współpracy, myśli i wymiany doświadczeń  przyczyni się do podnoszenia  wiedzy i kompetencji  oraz umiejętności stosowania  narzędzi doradczych. W celu potwierdzenia swojego udziału prosimy o informację zwrotną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z wypełnioną deklaracją. 

Serdecznie zapraszam do udziału i wspólnego budowania nowoczesnego systemu doradztwa zawodowego.  Wierzymy, że wspólne działania zaowocują nowymi pomysłami, wspaniałymi inicjatywami i wspólnymi projektami w obszarze doradztwa zawodowego. 

Szczegółowe informacje Iwona Zaborowska 601 20 97 25, pytania proszę kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DEKLARACJA PRZYSTĄPIENIA (deklaracja)

Partnerzy

wsu
avopp avopp EACG egf vinci

Narodowe Forum Doradztwa Kariery.

jest stowarzyszeniem zrzeszającym doradców zawodowych, osoby, związane z poradnictwem oraz instytucje rynku pracy i inne organizacje, zajmujące się doradztwem kariery w Polsce.